Bayer Zsolt átigazol a Magyar Időkhöz
Egyik kormánypárti napilaptól a másikhoz igazol az ordenáré nyelvezetéről, rasszista, olykor uszító publicisztikáiról ismert Bayer Zsolt.
Egyik kormánypárti napilaptól a másikhoz igazol az ordenáré nyelvezetéről, rasszista, olykor uszító publicisztikáiról ismert Bayer Zsolt.
Úgy látszik, Bayer Zsolt nem ismeri a mondást:, aki szelet vet, vihart arat. A folyton provokáló állami kitüntetettnek elege lett a blogfelületén véleményüket érdes stílusban kifejtő kommentelőkből.
A Magyar Hírlap publicistája állítja, hogy az Orbán-kormánnyal összefüggésbe hozott Ghaith Pharaonról a 444.hu leleplezőnek beállított, de valójában kármentésként megírt cikket közölt múlt héten, „minden valószínűség szerint az amerikai titkosszolgálat” megrendelésére. Bayer ugyanakkor az abban elhangzottak alapján kritizálja az Egyesült Államokat, amiért „osztja az észt korrupció ügyében” Magyarországnak.
Féléves munkája veszett kárba Bayer Zsolt állami kitüntetésével – mondta állítólag indulatosan egy keddi zártkörű fórumon az amerikai nagykövet.
Az Igazgyöngy Alapítvány vezetője korábban már bejelentette, hogy Bayer Zsolt kitüntetése miatt ő is lemond a lovagkeresztjéről és árverésre bocsátja azt. A kormány tanoda-támogatási döntése miatt most az is kiderült, mire fordítja a bevételt.
Ismét egy "bezzeg"-válasszal rázta le a kérdezősködőket a Miniszterelnöki Kabinetiroda - ezúttal Bayer Zsolt kitüntetésére volt az a válasz, hogy a Gyurcsány-kormány bezzeg kiket tüntetett ki.
Két éve tűz pusztított a képzőművész otthonában, azt hitte, a kitüntetése is a lángok martaléka lett. De kiderült, hogy nem, így Macskássy Izolda is csatlakozott a Bayer Zsolt kitüntetése miatt tiltakozókhoz.
Megverték Bayer Zsolt fiát és barátait egy Wesselényi utcai sörözőnél – írta a Magyar Hírlapban a publicista. Azt írta, cigányok támadtak rájuk, bár a fia szerint "voltak köztük 'fehérek' is".
Keményen kritizálta Magyarországot az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete a világszervezet antiszemitizmussal foglalkozó fórumán. Samantha Power beszélt Hóman Bálintról és Bayer Zsoltról, akikben szerinte közös, hogy nem csak a zsidókat, de más kisebbségeket is támadtak.
A Bayer Zsoltot kitüntetésre jelölő alapítvány kuratóriuma nem szavazta meg a jelöléstől utólag elhatárolódó nyilatkozat kiadását, ezért az elnök Stark Tamás úgy látta, az elnökhelyettesi partizánakció által keletkezett morális terhet nem akarja viselni.